AHMET ÇOLAK 

KURUCU TEMSİLCİSİ

1980 yılında Erzurum’da doğdum. İlkokulu Pehlivanlı köyünde, ortaokul ve lise eğitimimi Erzurum’da tamamladım. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldum. Star ve Milliyet gazetelerinde muhabirlik ve editörlük, bir yayın ajansında dergi editörlüğü yaptım. 2001 yılında Ankara’da MTR Medya’nın kurucu ortakları arasında yer aldım. 2003 yılında Gelibolu’da askerlik görevimi ifa ettim. 2004 yılında İstanbul’da Coastal Safety ve Turkish Maritime dergileri ile Star Gazetesinde sayfa editörlüğü ve köşe yazarlığı yaptım. 2005 yılında Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’nde basın danışmanlığı görevini üstlendim.

 

İletişim alanındaki projelerimi hayata geçirmek amacıyla 2006 yılında Tablet İletişim’i (www.tabletiletisim.com) kurdum. Şehirlerin pazarlama iletişimine katkı sağlamak için dağ-taş, dere-tepe demeden Anadolu'yu dolaşıp tarihi, kültürel ve coğrafi değerleri inceledim ve fotoğrafladım. Gezi Rehberleri başta olmak üzere şehirlerimizin turizm varlıklarını ortaya çıkaran ve tanıtan projelerde editör, koordinatör ve yönetmen olarak görev aldım.

 

2013 yılında satranç ile tanıştım. Satrancın sadece bir oyun olmadığını analitik düşünceye ve kişisel gelişime büyük katkıları olduğunu keşfettim. Türkiye Satranç Federasyonu ile işbirliği yaparak hayatın içindeki satrancı anlatan ve satrancı çocuklar ve gençlere sevdirmeyi amaçlayan “Satranç” dergisini yayın hayatına kazandırdım. Satrancın ana okullarında yaygınlaştırılması kapsamında Uluslararası Satranç Seminerlerinin organizasyonunda görev aldım. Halen Tablet İletişim’in genel koordinatörlüğünü yürütmekteyim. Bir kız ve bir erkek çocuk babasıyım.