BATIKENT ANAOKULU ETKİNLİKLERİ, OYNA KEŞFET YARAT ETKİNLİKLER

 
Batıkent okul öncesi eğitim kurumları olarak okul öncesi dönemdeki çocukların gündüz bakım ve eğitimleri ile ilgilenmektedir. Anaokulu etkinlikleri ve yapılışları doğru uygulanarak çocukların sosyal becerilerini geliştirmektedir. Anaokulu etkinlikleri pdf olarak hazırlanmış dokümanlar ile ailelere anlatılmakta ve etkinlik sonu hedeflenen beceri kazanımları raporlanmaktadır.
Bu sayede hem çocukların eğitimi daha etkin takip edilmekte hem de etkinlik sonuçlarının işe yarayıp yaramadığı gözlemlenebilmektedir. Bilimsel olarak faydası kanıtlanmış 5 yaş anaokulu etkinlikleri ve 6 yaş anaokulu etkinlikleri gibi kategorize edilmiş etkinlikler seçilerek doğru ve bilimsel bir yol izlenmektedir. 
Bilimsel yaklaşımlar sayesinde çocuk gelişiminde doğru işlemler yapılması sağlanmaktadır. Çocuk gelişimi bilimsel olarak takip edilmesi gereken bir işlemdir. 
 

Anaokulu Etkinliklerinde Amaç

 
Anaokulu etkinlikleri kolay ve çocukların yaş seviyelerine göre özel olarak seçilerek etkinlikten maksimum faydalanmaları sağlanmaktadır. Anaokulu etkinlikleri videoları sayesinde evinizde de çocuklarınızın gelişimi için yapmanız gereken etkinlikleri takip etmeniz gerekebilir. Bu ev eğitimleri sayesinde anaokulu içerisinde verilen eğitimlerin tamamlanması ve devamlılığı sağlanarak davranış kazanımı oluşması kolaylaşmaktadır. Oyna keşfet yarat Batıkent kreş nitelikleri çerçevesinde hazırlanan etkinlikler sayesinde çocuklar oyun oynayarak öğrenmekte ve bu sayede davranış kazanımları kolaylaşmaktadır. Bilimsel dünya da elde edilen birçok bilgi çocukların en çok keyifli hissettikleri zamanlarda öğrenmeye açık oldukları öğrenilmiştir. Bu sebeple oyun oynatılarak çocukların mutlu oldukları zaman dilimi yakalanmaya ve gerekli eğitimler oyun içerisinde çocuklara verilerek öğrenmeleri sağlanmaktadır. 
 

Anaokulu Etkinliklerinin Faydaları Nelerdir?

 
Batıkent Anaokulu olarak bütün etkinliklerini bilimsel olarak faydasını kanıtlamış etkinliklerden seçmekte ve uygulama tekniklerinde uzmanlaşmış öğretmenler tarafından yaptırılmaktadır. Çocukların dikkatlerinin çabuk dağıldığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda öğretmenlerin çocukların dikkatini her zaman etkinlik merkezinde tutması için özel eğitim tekniklerini kullanmaktadır. Batıkent Kreş olarak Anaokulu etkinlikleri matematik öğretmede yardımcı olmaktadır. Etkinlik ile temel matematik becerileri çocuklara kazandırılmaktadır. Ayrıca anaokulu etkinlikleri boyama dersleri ile de çocukların hayal gücünü korumaya ve hayal güçlerini geliştirerek sosyal zekalarının arttırılmasını sağlamaktadır. Drama etkinlikleri ile de çocukların hem özgüven hem de sosyalleşme becerileri arttırılmaktadır. Sosyal beceri ve sosyal zekaları yüksek olan bireylerin daha başarılı bir hayat sürdükleri yapılmış bir çok bilimsel çalışma ile de sabitlenmiştir.